I już po X jubileuszowym Turnieju Baseballowym w Wołowie...

1 grudnia 2013r. w godz. 9.00 – 15.00 odbył się X Integracyjny Turniej Baseballowy w Wołowie "jubileuszowy" – już po raz dziesiąty.

     Działacze i trenerzy UKS „ZSZ Wołów” w Wołowie zorganizowali w hali OSiR już po raz 10 Integracyjny Turniej Baseballowy w Wołowie, w którym uczestniczyło ponad 80 zawodników i trenerów z 5 drużyn. W turnieju wzięły udział drużyny: ZSP Przemków – sympatyczna drużyna, która, z nieukrywaną radością, już po raz trzeci wzięła udział w naszym turnieju, dwie drużyny KSB Wrocław – największego klubu na Dolnym Śląsku, mającego swoje reprezentacje we wszystkich kategoriach wiekowych w polskiej lidze baseballowej i softballowej, oraz „Demony” Miejska Górka jeden z najmocniejszych klubów w Polsce, posiadający wspaniały kompleks boisk, a prezes tego klubu jest również wiceprezesem PZBall (był gościem naszego Turnieju). Z tymi drużynami w tym roku rywalizowaliśmy także podczas tegorocznych wojewódzkich i międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, gdzie zajęliśmy III miejsce.

     Zawody zorganizowane były z dużym rozmachem, również dzięki wsparciu organizacyjnemu członków UKS „ZSZ Wołów” i wsparciu finansowemu Miasta i Gminy Wołów. Turniej  oczywiście zakończył się ogromnym sukcesem. Wszyscy uczestnicy tej baseballowej imprezy zadowoleni byli z możliwości zaprezentowania swoich umiejętności, których zdobycie związane było ze znalezieniem w sobie odwagi i przełamaniem wielu „barier”, a atmosfera przyjaźni, która łączy wszystkie drużyny mobilizowała do jeszcze większego wysiłku. Dobry humor dopisywał wszystkim, oprócz gorących posiłków były także dopingujące do gry okrzyki przybyłych kibiców, których niestety nie było zbyt wielu. Wszystkie drużyny wygrały! – to przyjęta przez organizatorów formuła turnieju, która sprawdza się już od wielu lat. Odnotować jednak należy, iż na drużyny z Wrocławia nie było w tym roku mocnych.

     Organizacją turnieju i prowadzeniem drużyny „Steers” Wołów zajmują się od kilku lat panowie: Mariusz Przybyłowicz i Artur Nohr, kapitanem naszej drużyny był Dawid Józek, pomagają w treningach i sędziują turniejowe mecze wychowankowie klubu: Konrad Kot i Filip Mazur – obecnie gracze podstawowego składu „Demonów” w kategorii junior, a Beniamin Mazur był w tym roku głównym sędzią zawodów. W turnieju pomagali również uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Wołowie, z którą to szkołą nasz Klub baseballowy współpracuje.

     Drużyna „Steers” Wołów trenuje we wtorki w SP 1 w Wołowie, a w środy w hali sportowej OSiR przy ul. Panieńskiej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych baseballem.